Vaš ip 34.204.189.171
Tačno vrijeme: 2019-10-15 08:21:17

Rade Krunić blistao u pobjedi BiH protiv Albanije
SPORT

Fočak Rade Krunić blistao je sinoć u pobjedi reprezentacije BiH protiv Albanije 2:1.

Fudbalske reprezentacije BiH i Albanije odigrale su prijateljsku utakmicu u albanskom gradu Elbasanu.

Bosna i Hercegovina je slavila 2:1, a oba gola su velika zasluga nekadašnjeg igrača fočanske Sutjeske, danas prvotimca italijanskog Empolija Rada Krunića.

Krunic Lab BiH

Reprezentacija BiH povela je u 7. minutu iz penala, golom Edina Džeka, a jedanaesterac je izborio sjajni Rade Krunić. Uspio je da prevari jednog defanzivca Albanije, koji ga je zatim oborio sa leđa u kaznenom prostoru.

U 42. minutu, Krunić je prelijepo proigrao Kenana Kodra, koji pronalazi Senada Lulića, a ovaj trese mrežu Albanije za 2:0.

Albanija je u nastavku uspjela da preko Balaja smanji na 2:1 i do kraja meča  rezultat se nije mijenjao.

Rade Bosna

“Utakmica iz snova. Pobjeda, izboren penal i učešće u akciji kod drugog gola. Navijači se ne trebaju brinuti za budućnost reprezentacije”, napisao je Krunić nakon meča na svojoj fejsbuk stranici.