127288
14953708
Vaš ip 34.204.203.142
Tačno vrijeme: 2019-11-21 00:12:11

OLIMPIJA I ŽELJO U FINALU 11. FUDBAL FRENDSA SPORT Za 11. titulu prijateljstva, na Gradskom stadionu u Foči večeras će se boriti kadeti ljubljanske Olimpije i sarajevskog Željezničara, a u meču za treće mjesto sastaće se domaća Sutjeska i Rijeka.

Oba polufinalna susreta Fudbal frendsa završena su rezultatom 1:0 i oba su odlučena sredinom drugog poluvremena. U prvom polufinalu, pobjedu „Zmajčekima“ iz Ljubljane protiv Sutjeske donio je Žan Poglajen u 57. minutu, dok je u drugom polufinalnom meču Željezničar savladao Rijeku golom Mirze Šuba u 60. minutu. I Želju i Olimpiji ovo je prvo finale na turniru u Foči, tako da će Fudbal frends dobiti novog šampiona.

Zeljo-Rijeka Prije polufinalnih, odigrani su susreti utješnog dijela turnira za plasman od petog do osmog mjesta.

Na meču između Crvene zvezde i Vojvodine nije bilo golova, a pobjedu Novosađanima u penal lutriji, sa dvije odbrane, donio je odlični golman Marko Ilić. Na kraju je bilo 3:2 za Vojvodinu.

Ekipa Budućnosti odigrala je još jedan odličan meč i sa ubjedljivih 3:0 savladala je Sarajevo. Dva gola postigao je Andrija Ćosović, u 34. i 46. minutu, a jednom je pogodio i Vladan Burzan u 37. minutu. Drugi gol Ćosovića, treći na meču, bio je posebno atraktivan. Talentovani napadač Budućnosti makazicama je pogodio mrežu Sarajlija, što je bio najljepši potez dosadašnjeg dijela turnira