127288
14939003
Vaš ip 35.171.45.91
Tačno vrijeme: 2019-11-15 12:05:09

Srpski teniser Novak Đoković rekao je da je odigrao dobro kada je bilo najpotrebnije i da je zadovoljan plasmanom u finale Mastersa u Parizu.

Đoković je do finala došao trijumfom nad Švajcarcem Rodžerom Federerom poslije velikog preokreta sa 4:6, 6:3, 6:2, i za titulu će se boriti sa Špancem Davidom Fererom.

Ključ pobede je ležao u tome da ostanem u igri. Znao sam da će biti veoma agresivan od starta, da će izlaziti na mrežu i svoje prilike je koristio veoma dobro. Bio je veoma efikasan na mreži. Posle prvog seta sam pokušao da smanjim broj neiznuđenih grešaka i odigram dobro kada je bilo najpotrebnije i mislim da sam odigrao veoma dobro u drugom i trećem setu, istakao je Novak.

Đoković je protiv Federera zabeležio 199. pobedu na turnirima Masters serije i 66. trijumf ove sezone. U finalu će juriti petu titulu u 2013. godine, a zahvaljujući tome što je Ferer u polufinalu pobjedio sunarodnika Rafaela Nadala, srpski teniser i dalje ima šansu da se vrati na prvo mjesto ATP liste do kraja sezone.

Prvo mesto na ATP listi ne zavisi samo od mene, već i od Rafe. Znam da su male šanse da se vratim na čelo. Ako ipak u tome uspem, biće to neverovatno dostignuće. Mislim da to nije baš i moguće, tako da se fokusiram da ostvarim što bolje rezultate da bi mi se to isplatilo sledeće sezone, naglasio je Đoković.