127288
14938948
Vaš ip 35.171.45.91
Tačno vrijeme: 2019-11-15 12:03:02

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobijedio je Argentinca Huana Martina del Potra u finalnom meču na turniru Masters serije u Šangaju rezultatom 6:1; 3:6 ; 6:6; 7:3.

Meč počinje servisom Đokovića i to je i prvi poen na terenu.

Đoković sigurno dolazi do vođstva od 1:0. Slijedi servis Del Potra.

Novak ima brejk loptu, ali poen ide Del Potru i slijedi izjednačenje. Nakon novog poena prednost  za Del Potra. Novo izjednačanje i poen za Đokovića.Nova šansa sa srpskog teniseranovi poen i vođstvo za Đokovića 2:0. Novi rezultat 3:0 za Đokovića.

Srpski teniser odlično igra i za sada je rezultat u njegovu korist 4:0.

Srpski teniser odlično igra i publika je do sada imala priliku da vidi njegove izvanredne poteze.

Set lopta za Đokovića. Ipak , poen za Del Potra i izjednačanje. Poeni za Del Potra i Đoković servira za osvajanje seta. Vođstvo srpskog tenisera 6:1.

Poene osvaja i Del Potro i rezultat je 0:1. Na potezu je Novak Đoković. Poeni odlaze Del Potru. I na redu je njegov servis. Poeni i ovaj put odlaze Del Portu. 6:1; 0:3

Poeni za Đokovića koji će pokušati da vrati izgubljeno. Servira Del Potro. I vodi sa 1:4 u ovom setu.

Novak smanjuje vođstvo Del Potra na 2:4.

Novi poeni za Del Potra iako je Đoković imao rezultat 0:40 ,ali poeni idu protivniku.

Novak sada servira za ostanak u ovom setu. Đoković se izborio i rezultat je 3:5 u drugom setu.

Drugi set pripada Del Potru i sada je rezultat 6:1 ; 3:6.  Slijedi treći set finala u Šangaju. Treći set servisom otvara Đoković.

Nakon poena Đokovića i Del Potro uzvraća istom mjerom -treći set 1:1.

Gem dobija Đoković 2:1. Težak gem je osvojio Đoković i sada vodi 3:2 u trećem setu. Del Potro je podigao nivo servisa.

Izjednačenje u trećem setu 3:3.

Novak završava gem bez izgubljnog poena rezultat 5:4 u trećem setu.

Igra se više od dva časa.

Del Potro sada igra za ostanak u setu.

Novak je imao dvije meč lopte,ali novo izjednačenje  nakom poena Del Potra koji sada ima prednost.

Ponovo se izvlači Del Potro i novo izjednačenje 5:5 .

Sada je na redu servis Đokovića koji treba da ostane pribran u završnici odlučujućeg seta.

Šoković lagano osvaja poene  i rezultat u trećem setu je 6:5.

Del Potro ponovo servira za ostanak u meču.

Izjednačenje u trećem setu 6:6. Gledaćemo taj-brejk.

Mini brejk za Đokovića. Đoković ima meč loptu.

Ovo   je bio 13. duel Đokovića sa Del Potrom u karijeri.

Đoković je do sada zabilježio devet pobjeda nad Argentincem, a posljednji put sastali su se u polufinalu ovogodišnjeg Vimbldona.

Tada je srpski teniser slavio poslije pet odigranih setova.